Malvagio

Liczba artykułów
19
Łączna liczba wyrazów
34 242

Artykuły

Artykuł Autorzy Kategoria i tagi Wydanie

Cicha woda brzegi rwie, czyli hydrozagadka

Recenzja komiksu My Little Pony, numery 43-45

Hejże ho! Przyszedł czas, by po raz kolejny zagłębić się w komiksowych przygodach kucyków – i tym razem naprawdę będą to „przygody”. A konkretnie jedna, trzyzeszytowa, rozpisana na numery 43-45 autorstwa Thoma Zahlera (scenariusz) i Tony'ego Fleecsa (rysunki). Gotowi, by skoczyć na głęboką wodę? No to chlup!

Malvagio

Recenzja MLP

Equestria Times 07/2021 (44-45)

Obiecanki-cacanki, czyli kucyki kłusują do urn

Recenzja komiksu My Little Pony, numery 46-47

Witam ponownie! Po krótkiej – zdecydowanej zbyt krótkiej – przerwie na kucykowe przygody, wracamy do tematyki plasterko-życiowej. Dzisiaj na warsztat trafiają dwa zeszyty (46-47), zamykające w sobie jedną opowieść. A kto ją dostarcza? Ted Anderson, odpowiedzialny za scenariusz, i ilustrująca go Agnes Garbowska! Czy tym razem zasłużyli sobie na entuzjazm ze strony czytelników?

Malvagio

Recenzja MLP

Equestria Times 07/2021 (44-45)

Czy jestem bogiem metroidvanii, czyli Blasphemous

Recenzja gry „Blasphemous”

Niech wasze serca będą pełne boleści, Pokutnicy. Zaciśnijcie dłonie na swych mieczach, niech ich ciernie zranią was do krwi i radujcie się. Po raz kolejny opuszczamy pastelową krainę kucyków, lecz tym razem zapuścimy się do krainy mroczniejszej od Hallownest. Jesteście gotowi?

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 07/2021 (44-45)

Antagonizmy Malva. Nie ma Róży bez kolców

Analiza postaci prezesa Rose'a z „Pokémon Sword/Shield”

Hej wszystkim! Witajcie w moim małym, pobocznym projekcie, który może wyewoluuje z czasem w osobną serię, a może tego nie zrobi. Tak czy inaczej, chciałbym skupić się w nim na wszelkiego rodzaju antagonistach; nie tyle przybliżać ich sylwetki, co dzielić się własnymi przemyśleniami na ich temat. Dlaczego tak? Ponieważ nadmierne analizowanie wszystkiego to jest to, co tygryski lubią najbardziej. Ok, koniec wstępu, do dzieła!

Malvagio

Film

Equestria Times 07/2021 (44-45)

Nowy Ład. Czyli zagrożenia brytyjskości

Cześć i czołem, uderzamy z kolejną komiksową historią! W numerach 48-50 – to mały kamień milowy! – czeka na nas epizod przygodowy… oraz mały bonus na zakończenie w postaci krótkiego plasterka życia. Danie główne serwuje Ted Anderson, który zadbał, aby postaci miały do mówienia ciekawe rzeczy, oraz jak zawsze bezbłędny Andy Price – on zatroszczył się, aby postaci owe i ich otoczenie ciekawie wyglądały. Deserem zajęli się zaś Jeremy Whitley (scenariusz) oraz Jay Fosgitt (rysunki). Avanti!

Malvagio

Recenzja MLP

Equestria Times 08/2021 (46)

Antagonizmy Malva. Mistrz nad mistrze

Witam ponownie! Jak widzicie, projekt gadania o antagonistach wyciągnął nieco swoje nibynóżki i pomału rozwija się w coś na kształt serii… choć przy dwóch wpisach jeszcze ciężko o niej mówić. Tak czy inaczej – dzisiaj podejmę się tematu jednego z klasycznych cRPG-owych złoczyńców, jedynego i niepowtarzalnego Mistrza z pierwszego „Fallouta“. A co, jeśli Wam powiem, że nie tylko miał rację, ale też był o wiele bliższy postaci gracza i tak naprawdę wcale nie zasługiwał na miano Wielkiego Złego?

Malvagio

Dodatek

Equestria Times 08/2021 (46)

Nie uwalniajcie Krakena! Recenzja Hand of Fate

Recenzja gry „Hand of Fate”

Ciao tutti! Po przerwie na metroidvanie wracamy do karcianek – tym razem nie w stylu Gwinta jednak, a „Monster Train” czy „Slay the Spire”. Przed nami rogalikowy deckbuilder! Przywitajcie się zatem z Rozdającym, przy stoliku którego spędzicie co najmniej kilkanaście godzin i pady w dłonie – ruszamy do karcianego świata „Hand of Fate”!

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 09/2021 (47)

Wojna nie taka zaawansowana

Recenzja gry „Wargroove”

Witam po raz kolejny! W tym numerze mam dla Was jeszcze jedną recenzję, a w zasadzie szybki rzut okiem. Czy marzyliście kiedyś o prowadzeniu wojen w świecie fantasy? Ale nie takich w stylu „Hirołsów”, lecz nastawionych bardziej na działania taktyczne? Prowadzić do boju bataliony bojowych psiaków? A pamiętacie „Advance Wars”? Jeśli odpowiedzieliście na te pytania twierdząco – „Wargroove” jest grą dla Was! Zapraszam do lektury!

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 09/2021 (47)

Historia lubi się powtarzać, czyli déjà vu

I’ve just been in this place before… to znaczy witajcie, komiksomaniacy! Chyba nie myśleliście, że w jednorożcowym numerze zabraknie recenzji kuco-komiksu, hm? Dzisiaj zajmiemy się numerami 51-53 autorstwa Jamesa Asmusa (scenariusz) oraz Tony’ego Fleecsa (rysunki), w których zamyka się historia dosyć specyficzna – mianowicie teaser villaina, który później pojawił się w serialu! Jak to się ma do semi-kanoniczności komiksów? Przekonajmy się!

Malvagio

Recenzja MLP

Equestria Times 10/2021 (48)

Storybook Brawl. Burda w krainie baśni

Myślisz sobie, że masz przeciwnika na widelcu, ale wtedy Geppetto wzywa na pomoc batalion wzmocnionych czarnych kotów, które rozprawiają się z Twoją armią krasnali i ironicznym psim swędem zapewniają mu zwycięstwo. Uśmiechasz się jednak, agonalny chór „hej-ho!“ wzmocnił bowiem Królewnę Śmiertkę na tyle, że powinna poradzić sobie w kolejnym starciu. O czym ja, do diabła, mówię? Witam w „Storybook Brawl“ autorstwa Good Luck Games!

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 10/2021 (48)

Death's Gambit: Afterlife. Szlifowanie diamentu

Recenzja gry „Death's Gambit: Afterlife”

Witam ponownie! Tym razem pragnę przedstawić Wam interesujący tytuł, który niedawno powrócił z growych zaświatów, by niczym feniks z popiołów odrodzić się na nowo i raz jeszcze spróbować odbić się echem w branży. Zainteresowani? A zatem ruszajcie razem ze mną, by bez żalu podpisać kontrakt z samą Śmiercią i przekonać się jakiż to gambit szykuje względem nas!

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 11/2021 (49)

Mity i Ludzie. Horror w Arkham

Recenzja gry karcianej

Ach, kolejny piękny dzień w Arkham, najspokojniejszym miasteczku w stanie Massachusetts! Czy może być coś lepszego od porannego spaceru, gdy nieboskłon przemierzają wychudzone, skrzydlate stwory porywające przechodniów? Pozdrowienia sąsiada w szacie z kapturem, składającego właśnie krwawą ofiarę na swoim podwórku? Haha, z całą pewnością nie! W Arkham nie czai się przecież żaden horror! A przynajmniej tak podpowiada ci twój wyzuty z resztek poczytalności umysł! Cthulhu fhtagn!

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 12/2021 (50)

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Recenzja gry „Pathfinder: Wrath of the Righteous”

Gdy opuszczałem względnie bezpieczne i spokojne okolice Ukradzionych Ziem w Pathfinder: Kingmaker byłem całkiem usatysfakcjonowany. Porządny RPG, z przyjemnymi wyborami fabularnymi, ciekawym światem, kilkoma interesującymi mechanikami i wiaderkiem bugów dla smaku. Nie miałem wtedy jeszcze pojęcia, że twórcy, studio Owlcat, dopiero się z tą grą rozpędzało i że swoje nabyte przy produkcji doświadczenie przekują w… KRUCJATĘ.

Malvagio Ghatorr

Recenzja gry

Equestria Times 01/2022 (51)

Disciples II: Mroczne proroctwo. Wyzwanie rzucone hegemonowi

Recenzja gry „Disciples II: Mroczne proroctwo”

Hej wszystkim! Jako że płynięcie pod prąd uważane jest za cool, postanowiłem zabrać was dzisiaj na krótki wypad do krainy Nevendaar, znanej z serii gier „Disciples”. Skupię się tutaj na drugiej części, ponieważ gdy wszyscy dookoła mówią o „Hirołsach”, to nie mogło zabraknąć choćby wzmianki o tytule, który przez pewien czas uważany był za ich największego konkurenta, prawda? Czy i tutaj przyjdzie nam zmierzyć się z syndromem jeszcze jednej tury? Przekonajmy się!

Malvagio

Recenzja gry

Equestria Times 01/2022 (51)

Antagonizmy Malva. pamiętajcie, lewki, słowa to nie przelewki

Analiza postaci Skazy z „Króla Lwa”

Hej wszystkim! Powracam z kolejną porcją Antagonizmów, ponieważ jaki numer nadawałby się do tego lepiej niż ten poświęcony animacjom Disneya? W całej plejadzie nikczemnych gwiazd można wybierać niczym w ulęgałkach, postanowiłem sięgnąć jednak do absolutnej klasyki i skupić się na postaci Skazy z „Króla Lwa” (wersji z 1994 roku). Czy też, mówiąc ściślej – przygotowałem dla Was coś specjalnego…

Malvagio

Film

Equinox Times 02/2022 (52)

Tomek na Alasce. Wilmowski versus zło

Recenzja powieści „Tomek na Alasce”

Ciao tutti! Czy znacie to uczucie, gdy zupełnie się czegoś nie spodziewacie, po czym zostajecie znienacka zaskoczeni? Dla mnie czymś takim była informacja o wydaniu nowej części przygód Tomasza Wilmowskiego. Po długiej ciszy, jaka nastąpiła po „Tomku w grobowcach faraonów” nie sądziłem, że bohater z moich lat dziecięcych raz jeszcze powstanie. A tu proszę, za sprawą Macieja Dudziaka, posiłkującego się notatkami Alfreda Szklarskiego, wyrusza jeszcze na Alaskę… ale czy była to udana wyprawa? Przekonajmy się!

Malvagio

Recenzja książki

Equinox Times 03/2022 (53)

Indiana Jones and the Fate of Atlantis. Wzdłuż cienkiej czerwonej linii

Recenzja gry „Indiana Jones and the Fate of Atlantis”

Ciao raz jeszcze! Korzystając z okazji, jaką daje temat numeru, chciałbym zabrać Was na krótką wycieczkę – wchodzimy i wychodzimy – razem z najsłynniejszym popkulturowym archeologiem (wybacz, Lara…). Panie i Panowie, przed Państwem jedyny w swoim rodzaju doktor Henry „Indiana” Jones Jr.! A dokąd nas zabiera? Co to w ogóle za pytanie – na poszukiwania Atlantydy, rzecz jasna!

Malvagio

Recenzja gry

Equinox Times 03/2022 (53)

Pokémon Legends: Arceus. Głęboki oddech dziczy

Recenzja gry „Pokémon Legends: Arceus”

Budzisz się otoczony pustką i ciemnością. Nie wiesz, gdzie jesteś i masz jedynie mgliste pojęcie KIM jesteś. Czy umarłeś? A może właśnie rodzisz się do nowego życia? Wtem ciemność ustępuje światłu, a do twych uszu dobiega dostojny, pełen potęgi głos: przemawia do ciebie sam Arceus, Stwórca. Może rzeczywiście nie żyjesz? Pomaga Ci on ustalić twoją tożsamość, po czym powierza ci misję niezwykłej wagi w regionie Hisui. A gdy budzisz się w tym nowym, nieznanym, lecz znajomym świecie, w twych myślach wciąż jeszcze kołaczą ostatnie słowa bóstwa. „Odszukaj wszystkie Pokemony, a spotkasz mnie ponownie”.

Malvagio

Recenzja gry

Equinox Times 04/2022 (54)

Antagonizmy Malva: Profesor Ratigan, czyli o szczurze, który chciał zostać myszą

Analiza postaci profesora Ratigana z „Wielkiego mysiego detektywa”

Ciao tutti! Jak może pamiętacie, w numerze disnejowskim wymieniłem „Wielkiego Mysiego Detektywa” z 1986 roku jako mój ulubiony film animowany ze stajni Myszki Miki. Jako jedną z przyczyn tego stanu rzeczy podałem zaś postać złoczyńcy, nikczemnego Profesora Ratigana. Chyba nie sądziliście, że po takiej zapowiedzi zniknie na zawsze w mrokach niepamięci i nie pojawi się na łamach moich Antagonizmów, prawda? Zatem kapelusze na głowy i laski w dłoń, moi drodzy, wynajmujemy dorożkę i ruszamy do Mysiego Królestwa, by zapoznać się bliżej z Napoleonem zbrodni!

Malvagio

Film

Equinox Times 05/2022 (55)